Услуги хостинга не оплачены!


Історія Тротуарної Плитки — Теплобудсервіс

Введіть текст

Новини

Історія Тротуарної Плитки


Історія Тротуарної Плитки

Історія тротуарної плитки – Наука та технології. Вперше справжня тротуарна плитка, виготовлена з бетонної суміші, з’явилася в Голландії на початку 19-го століття. Саме голландці через постійну нестачу природного каменю, першими зайнялися виробництвом «блюзнірського» каменю для мощення їм дорогий. Першу дорогу зі штучного каменю проклали між Гарлемом і Амстердамом. Дорога з тротуарної плитки вийшла вдалою, а тому голландці стали застосовувати її повсюдно.

За прикладом голландців, виробництво тротуарної плитки для мощення площ і доріг налагодилося і в сусідніх державах. Поступово вона стала з’являтися також і в США, і в Російській Імперії, набираючи популярність. Однак після революції влада більшовиків воліла використовувати більш дешеві матеріали для будівництва доріг – бетон і асфальт, про штучне камені ж практично забули до 90-х років XX століття.

Після того, як відбулося роздроблення СРСР, на вулиці міст України знову повернулася тротуарна плитка, більше того, почалося її масштабне виробництво. Продажі збільшувалися небувалими темпами, ставши непоганою відповіддю на постійний попит.

Послуги мощення стали пропонуватися багатьма компаніями, проте, незважаючи на те, що обсяги споживання тротуарної плитки постійно зростали, якість її як і раніше залишала бажати кращого, так як часто не дотримувалася технологія виробництва, через що доріжка вже після першої зими починала тріскатися. Подібне падіння якості товару не могло не призвести до того, що продажі попросту знизилися, і підрядники по-старому стали замовляти звичні їм матеріали – асфальт.

Однак після того як в продаж надійшов новий матеріал – морозостійка тротуарна плитка, позиції її знову стали зміцнюватися. Саме її використовують відтоді при мощенні. Буденність і сірість асфальту набридла людям, до того ж асфальтове покриття досить швидко приходить в непридатність, на ньому утворюються нерівності і тріщини, а в деяких місцях асфальт навіть провалюється, в спеку асфальт плавиться, а під час дощу на його поверхні утворюються калюжі.

Незважаючи на те, що асфальт і донині присутній на вулицях наших міст, його з великим успіхом витісняє плиткове покриття, які має перед асфальтом ряд певних переваг:

  • вона не реагує на температурні перепади, а тому не плавиться від спеки влітку і не тріскається на морозі;
  • на мощеною доріжці не збирається вода, так як вона легко просочується через зазори;
  • частини легко демонтується або перекладається в інше місце під час ремонту комунікацій;
  • вона доступна за вартістю і при цьому досить гармонійно вписується в будь-який пейзаж.

У наш час виробництво і реалізація тротуарної плитки постійно зростають, через те, що її використовують при укладанні на міських площах і вулицях. Вироби при цьому здатні порадувати свого споживача різноманітністю колірної гами, розмірів і форм, а також своїми декоративними можливостями, які дозволяють забезпечити різноманітність малюнків, одержуваних при укладанні.

Тротуарну плитку використовують в Європі і США

Тротуарну плитку використовують в Європі і США. У Європі та США тротуарну плитку використовують не тільки для мощення тротуарів, доріг, площ, парків та скверів, а й в більш «вимогливих» місцях: в зонах роботи технологічного транспорту, проведення вантажно-розвантажувальних робіт, на ділянках нешвидкісного руху великовантажного транспорту, відкритого складування і перевалки вантажів. Морські контейнерні термінали Гамбурга, Балтімора, Клайпеди вимощені плиткою, в деяких містах Європи нею викладені технологічні зони аеродромів, а в Гонконгу ― місця стоянки літаків і навіть стернові доріжки.
В Україні зростає популярність тротуарної плитки

В Україні зростає популярність тротуарної плитки. В Україні тротуарна плитка поки ще не так широко поширена, але її популярність зростає щороку. Сучасні заводи з випуску фігурних елементів мощення, застосування передових методів і новітніх механізмів при їх укладанні роблять саме цей матеріал особливо вигідним клієнтові. Стаття буде корисна для споживачів тротуарної плитки.